คำอธิบาย
คุณสมบัติ AIO MSI Modern AM242 1M-2294TH (Black)
| แบรนด์ / โมเดล | |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Model | Modern AM242 1M-2294TH |
| ข้อมูลจำเพาะ | |
| Processor | Intel Core 5 120U Processor (1.4GHz up to 5GHz, 10C/12T, 12MB Intel Smart Cache) |
| Chipset | Intel SoC Platform |
| CPU Series | Core 5 |
| AI Engine | None |
| Graphics | Integrated Graphics : Intel Graphics |
| Display Screen | 23.8″ 1920×1080 (FHD) Anti-Glare, LED Back-light, 250cd/m2 Brightness, 1000:1 Contrast Ratio, 16.7M Color, 14ms Response, 178°(H)/178°(V) Viewing Angle |
| Main Memory | 16GB DDR5-5600 SO-DIMM |
| Memory Slot | 2x DDR5 SO-DIMM slots |
| Max Memory | Up to 64GB |
| Storage | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Storage Slot | 1x M.2 SSD (Occupied) 1x 2.5″ SSD/HDD |
| Optical Disk Drive | None |
| Web Camera | Built-in FHD + IR Webcam which supports Windows Hello Removable webcam cover design |
| Sound Technology | High Definition (HD) Audio, Realtek ALC256 codec |
| Audio Jack | 1x Mic-in/Headphone-out combo |
| Speaker | 2x 2.5W |
| OS | Windows 11 Home + Microsoft Office Home 2024 |
| การเชื่อมต่อ | |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | Wireless 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Ports | 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A 2x USB 2.0 Type-A 1x HDMI-in 1x HDMI-out |
| CardReader | N/A |
| กำลังไฟ | |
| Power Adapter | 120W AC Adapter |
| Battery | None |
| ข้อมูลทั่วไป | |
| Dimension (cm) | (W x L x H) : 54.14 x 17.50 x 40.68 cm |
| Net Weight (kg) | 4.65 kg |
| Package Dimension (cm) | (W x L x H) : 17.00 x 65.00 x 46.00 cm |
| Gross Weight (kg) | 8.30 kg |
| Volume (cm³) | 50,830.00 cm³ |
| Material | N/A |
| Keyboard Type | ENG/TH Keyboard |
| Backlit | None |
| Touchpad | None |
| Finger Print | None |
| Special Feature | • Adjustment : -5° ~ 15° (Tilt) |
| การรับประกัน | |
| warranty | 3Y |





