คำอธิบาย
คุณสมบัติ AIO Acer Aspire C27B-CU5216G0T27Mi/T001
| แบรนด์ / โมเดล | |
|---|---|
| Brand | Acer |
| Model | C27B-CU5216G0T27Mi/T001 (DQ.BT0ST.001) |
| ข้อมูลจำเพาะ | |
| Processor | Intel Core Ultra 5 225U (1.5GHz, up to 4.8GHz, 12C/14T, 12MB Intel Smart Cache) |
| Chipset | N/A |
| CPU Series | Core Ultra 5 |
| AI Engine | Intel AI Boost (12 TOPS NPU) |
| Graphics | Intel Graphics (Integrated Graphics) |
| Display Screen | 27.0″ 1920×1080 (FHD) 16:9, 120Hz, 250nits |
| Main Memory | 16GB DDR5 SO-DIMM |
| Memory Slot | N/A |
| Max Memory | N/A |
| Storage | 512GB M.2 SSD |
| Storage Slot | 1x M.2 SSD (Occupied) |
| Optical Disk Drive | None |
| Web Camera | Integrated 2.0 MP Full HD high-sense webcam with stereo microphones |
| Sound Technology | HD Audio |
| Speaker | Built-in stereo speakers |
| OS | Windows 11 Home + Microsoft Office Home 2024 |
| Special Feature | Panel Tiltable from -5° to 20° |
| การเชื่อมต่อ | |
| Ports | 1x USB 2.0 Type-A (Front/Side) 1x USB 2.0 Type-C (Front/Side) 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen2 10Gbps Type-A 1x DisplayPort (DP) 1x HDMI-out |
| Audio Jack | 1x Audio Jack (Front/Side) 2x Audio Jacks (Rear) |
| Wireless | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| กำลังไฟ | |
| Power Adapter | 90 W AC Adapter |
| Battery | None |
| ข้อมูลทั่วไป | |
| Dimension (cm) | (W x L x H) : 64.16 x 16.32 x 45.80 cm |
| Net Weight (kg) | 5.10 kg |
| Package Dimension (cm) | (W x L x H) : 15.00 x 61.00 x 50.00 cm |
| Gross Weight (kg) | 6.52 kg |
| Volume (cm³) | 45,750.00 cm³ |
| Material | N/A |
| Keyboard Type | ENG/TH Keyboard |
| Backlit | None |
| Touchpad | None |
| Finger Print | None |
| การรับประกัน | |
| warranty | 3-3-3 |





