คำอธิบาย
คุณสมบัติ AIO Lenovo IdeaCentre AIO 27IPH11 (F0JJ000HTA)
| แบรนด์ / โมเดล | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaCentre AIO 27IPH11 (F0JJ000HTA) |
| ข้อมูลจำเพาะ | |
| Processor | Intel Core Ultra 7 processor 355 (2.3GHz up to 4.7GHz, 8C/8T, 12MB Intel Smart Cache) |
| Chipset | Intel SoC Platform |
| AI Engine | NPU (Up to 49 TOPS) |
| Graphics | Integrated Graphics : Intel Graphics |
| Display Screen | 27.0″ 2560×1440 (QHD), IPS, 120Hz, 350nits, Anti-glare, 99% sRGB, 4-side like, hardware low blue light, Touchscreen |
| Main Memory | 32GB LPDDR5X-7467 Onboard memory |
| Memory Slot | None |
| Max Memory | 32GB (Max) |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Storage Slot | Up to two drives, 2x M.2 SSD* • M.2 2280 SSD up to 1TB • The second M.2 SSD slot is only for Lenovo® Service upgrade* |
| Optical Disk Drive | None |
| Web Camera | • 5.0MP + IR • 2x, Array Microphone |
| Sound Technology | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC274 codec |
| Speaker | 3Wx2, HARMAN |
| OS | Windows 11 Home + Microsoft Office Home 2024 + Microsoft 365 Basic |
| Special Feature | • Monitor stand, Supports -5° to +15° tilt • Wireless Charger |
| การเชื่อมต่อ | |
| Ports | 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) 3x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) 1x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0) 1x HDMI® 2.1 TMDS 1x HDMI®-in |
| Audio Jack | 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| Wireless | Wireless 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| กำลังไฟ | |
| Power Adapter | 135W 90% Adapter |
| Battery | None |
| ข้อมูลทั่วไป | |
| Dimension (cm) | (W x L x H) : 61.33 x 19.20 x 48.07 cm |
| Net Weight (kg) | 6.60 kg |
| Package Dimension (cm) | (W x L x H) : 22.30 x 76.60 x 57.00 cm |
| Gross Weight (kg) | 10.24 kg |
| Volume (cm³) | 97,366.26 cm³ |
| Material | N/A |
| Keyboard Type | ENG/TH Keyboard |
| Backlit | None |
| Touchpad | None |
| Finger Print | None |
| การรับประกัน | |
| warranty | 3-3-3 |





